Skip to content

Alergia na jajka u dzieci

Lipiec 15, 2011

Alergii Egg się dzieje po zjedzeniu jaj lub innych pokarmów zawierających jaja jako składnik. W większości przypadków okazało się, że alergia jaj u dzieci występuje z powodu reakcji alergicznych na białka obecne w białko. Innymi słowy, białko alergii jest bardziej powszechne niż żółtko alergii. Pierwszym objawem alergii jaja można obserwuje się u dzieci, gdy są w wieku poniżej jednego. Większość z nich wyrastają z alergii w wieku sześciu lat. Jedynie w rzadkich przypadkach można zauważyć, że nadal ma alergię do dorosłości. Te dzieci, które egzemy lub astmy są na większe ryzyko wystąpienia tego alergii pokarmowej.

Objawy alergii u dzieci

U niektórych dzieci objawy alergii jaj może pokazać się bardzo szybko w ciągu kilku minut z konsumpcji jaj. W innych, może upłynąć kilka godzin, zanim stanie się widoczne. Intensywność objawów może się różnić od łagodnego do ciężkiego. Zapalenie skóry, pokrzywka, wysypka to tylko niektóre z najczęściej objawy alergii jaj. Czasami te wysypki ogranicza się tylko do tych obszarów, gdzie skóra styka się z jaj jak wewnątrz jamy ustnej i okolic jamy ustnej. Niektórzy mogą wystąpić problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak bóle brzucha i wymioty i rozpocząć mdłości.

Kiedy dziecko staje się bardzo wrażliwi na jaja, a następnie on lub ona zaczyna się objawy takie jak kaszel, chrypka w głosie, świszczący oddech, trudności w oddychaniu, itp. Jeśli alergia jaj staje się poważna, to dziecko może rozwinąć się wstrząs anafilaktyczny, który może być zagrożeniem życia. Jest to stan, w którym się obrzęk płuc i blokuje przepływ powietrza. Tak więc dziecko nie jest w stanie normalnie oddychać. W rezultacie, ciśnienie krwi spada i wzrasta tętno. Nawet dziecko może stracić lub jej świadomości i zapaść. Dowiedzieć się więcej na temat objawów alergii jaj.

Diagnostyka i leczenie alergii

W momencie czujesz, że Twoje dziecko cierpi na alergię jaj, weź go do lekarza. One zdiagnozować problem za pomocą badania fizykalnego, objawów i historii choroby dziecka. Aby go potwierdzić, że dalsze prowadzenie testów skórnych, gdzie mała ilość alergenu jest wstrzykiwany do skóry, aby dowiedzieć się produkuje reakcje alergiczne, czy nie. Kiedyś, badania krwi przeprowadzane są także sprawdzić poziom przeciwciał.

Ogólnie rzecz biorąc, leki przeciwhistaminowe, które są przewidziane do sterowania drobne objawy alergii jaj i stanowić pomoc dla dziecka. Anafilaksja powinny być traktowane w izbie przez podawanie iniekcji adrenalina (epinefryna). Zasadniczo, jest to hormon, który pomaga w rozluźnienie mięśni i obniżenia obrzęk dróg, a tym samym normalizuje oddychanie.

Alergii jaj musi być traktowany przez unikanie jaja w ogóle. Twoje dziecko nie powinno jeść jajka w każdej postaci lub innych produktów spożywczych z zawartością jaj. Osoby z ciężką alergią jaj mogą ponieść trudności w oddychaniu po inhalacji dymem jaj podczas jej gotowane. Można rozwijać wysypki nawet dotykając jaj. W takich przypadkach, trzeba być bardzo ostrożnym i zachować swoje dziecko z dala od ekspozycji jajko całkowicie. Kiedy przestać jeść jajka, stopniowo, tendencja alergię na jaja zmniejsza.

Kiedy masz do czynienia z alergią na jaja u dzieci, trzeba być bardzo ostrożnym przy zakupie żywności pakowanej dla nich. Czytaj etykiety z produktów spożywczych, czy mają one żadnych treści jaja. Istnieje wiele produktów spożywczych, w których nie spodziewamy się, że jajka, ale faktycznie oni mają jaja w nich. Nawet bardzo małe ilości jaj mogą być szkodliwe dla dziecka.

From → Uncategorized

One Comment
  1. magdalena36 permalink

    moje dziecko mialo alergie na bialka mleka krowiego, w szczegolnosci na jajka, kiedy objawy alergii byly juz naprawde duze zaczelismy stosowac latopic, probiotyk na alergie, z kazdym dniem objawy lagodnialy, a po 3 miesiacach stosowania dziecko moglo juz jesc te produkty bez zadnego problemu:) naprawde dobry jest ten srodek! dziala stosunkowo szybko i bez zadnych efektow ubocznych!!

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Obserwuj

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

%d bloggers like this: